wtorek, 8 października 2013

No przestań, przecież jestem estetą! – czyli o mężczyznach :)

No przestań, przecież jestem estetą! – czyli o mężczyznach :)
Wracamy z zakupów, każde z nas niesie po 100 kg w reklamówkach, do domu mamy blisko, więc zamawianie taksówki to prawdziwa strata pieniędzy. Zagryzam zęby i idę przed siebie, trochę pod górkę.. no ale zawsze to jakieś dodatkowe ćwiczenie :) Pomijając zespół cieśni nadgarstka, wszystko jest ok! Po 20 krokach zaczynam skupiać się na oddechu bo jest naprawdę ciężko..

Zza zakrętu, jakieś 5 metrów przed nami, wychodzi kobieta, bez wątpienia ma piękne ciało. Pełna podziwu przyglądam się jej zgrabnym krokom i jestem pod naprawdę ogromnym wrażeniem, wprawdzie nie mam zielonego pojęcia jak wygląda z przodu.. ale to nie jest istotne.

Tak więc, idziemy zapatrzeni jak w obrazek i wcale mnie to nie dziwi. Dla mnie jest motywacją, dla osoby mi towarzyszącej.. co tu dużo mówić, mięsem. Mijamy pierwsze przejście dla pieszych, którym zawsze wracamy.. o dziwo dzisiaj mój luby chce przejść przez następne. Wprawdzie koszmarnie bolą mnie ręce, no ale.. niech sobie popatrzy :) Przecież sama to robię.

Jest mi ciężko, i nogi powoli zaczynają się uginać w kolanach, całe szczęście przed nami kolejne przejście i za chwilę będziemy w domu. Automatycznie zbliżam się do krawędzi chodnika, zupełnie niespodziewania pada hasło ' chodźmy dalej'.. Nie jestem zła na fakt, że przygląda się ładnej kobiecie, ale jestem wykończona i nie mam ochoty dźwigać 3 toreb pełnych wody przez następne 2 km tylko dla tego, że on chce popatrzyć. Co tu dużo mówić. Olałam zupełnie te słowa i przeszłam przez ulicę, oczywiście dogonił mnie i .. nastąpiła cisza.

Oj, chyba ktoś się obraził :D

Wchodzimy do domu, otwarcie mówię, że rozumiem jego zainteresowanie zmienianiem trasy, ale niestety wybrał bardzo zły moment, bo moje dłonie przypominają raczej 2 stare kotlety i 10 pogniecionych parówek. Poza tym jestem 24 cm niższa i jakby nie było jestem babką, noszenie zakupów zdecydowanie nie jest moim konikiem.

Zakupy rozpakowane, na tyłku wisi domowy dres, a kawa się parzy. Pada hasło, wiesz że jestem estetą....
hmmm..? estetą powiadasz?

esteta (fr. esthete z gr. aisthetés ‘odczuwający zmysłami’) osoba potrafiąca dostrzec, wyróżnić rzeczy piękne, wrażliwa na piękno; znawca piękna „

Zawsze szykując się do wyjścia, siedzę w kuchni. Więc jeszcze nie miałam okazji, tego dnia, przyjrzeć się w jakim stanie jest nasz jedyny pokój.. Zainteresowana jego definicją estety weszłam na zwiady :) Zastałam parę brudnych skarpet, na podłodze, spodnie które miały wylądować w koszu na brudy leżały na mojej poduszce, na biurku znajdowały się 3 brudne szklanki, 2 papierki po Grześkach, 1 ogryzek i klawiatura zawalona łupinami orzechów. Pod ścianą walały się lotki, które odbiły się od tarczy, a dywanik niesfornie zwinięty przy łóżku, nie pozwalał do końca otworzyć drzwi... 

Zdecydowanie, nie był to PIĘKNY widok :)


Tak więc, Panowie ( jeżeli któryś z was to czyta)..
esteta powiadasz? … najgłupszy pomysł na jaki mogłeś wpaść!


Dlaczego faceci oglądają się za innymi

czy to prawda że mężczyźni są estetami

kim jest esteta

kto to esteta

esteta definicja
5 komentarzy:

 1. Oj tam oj tam :) Wadliwy egzemplarz widocznie masz :) U mnie jest zawsze w miarę porządek ale w sumie za estetę się nie uważam jakoś mi się to kojarzy z kimś zniewieściałym. Prawdziwy facet jest zorganizowany, zdecydowany, je stejki i nie jest Estetą :) Myślę, że to była sztuczka Twojego mężczyzny żeby wybrnąć z kłopotów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku... Piszesz o tym tak zwyczajnie. Ja byłabym załamana, mając świadomość, że mam brzydkie ciało, a mój facet tak ostentacyjnie patrzy na jakąś ślicznotkę i jeszcze nadrabia drogi dla niej. No, a potem dowala tym tekstem o estecie. Ja rozumiem, że to w pewien sposób naturalne, że mężczyzna patrzy... Ale co innego jak patrzy na inną, ale chętniej (albo równie chętnie) spojrzy na mnie, niż kiedy to ona jest w roli królowej, a ja jestem... ja jestem brzydactwem, które taszczy torby. Podziwiam, że dajesz radę. Ja nie daję.

  OdpowiedzUsuń
 3. ech, niesamowite że potrafisz podejśc do tego na jakimś luzie. ja bym chyba dała mu w twarz, jakby mnie ciągnął z zakupami bo jakaś babka miała zgrabny tyłek a potem wyskoczył z tekstem o estecie. nie chodzi nawet o to że się zapatrzył ale jakim trzeba być durniem żeby tak się zachować przy swojej kobiecie :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Do 18 roku życia obracałam się raczej w towarzystwie, wtedy jeszcze nie mężczyzn, ale chłopaków. Myślę, że czasami potrafię myśleć tak jak oni. I nie widzę nic złego w ich naturalnych odruchach, zwłaszcza kiedy widzą piękną kobietę. Sama byłam potężnym człowiekiem i w przeciwieństwie do dziewczyn będących wtedy w moim wieku, chłopacy nie widzieli w tym problemu, byłam jak jeden z nich i nikt nie raczył mnie negatywnymi komentarzami, co często spotykało mnie ze str dziewczyn. Wcale nie jest tak, że mój facet traktuje mnie jak brzydulę, a wręcz przeciwnie. Dla mnie, takie zachowanie było tak samo naturalne jak to, że rano piję kawę. Uwierzcie mi, oni w takich sytuacjach są jedynie wzrokowcami, wszystkie inne instynkty na chwilę znikają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zabawna historia z tej perspektywy ;)

  OdpowiedzUsuń

Nie linkuj proszę do swojego bloga :) Każdy zainteresowany i tak go znajdzie :)