piątek, 30 sierpnia 2013

Woda z cytryną na czczo i błonnik

Codzienne nawyki wspomagające odchudzanie i przyspieszające metabolizm
Zacznę od tego, że nie ma sposobu na zniszczenie komórki tłuszczowej, no chyba że liposukcja :) Te złośliwe komóreczki mogą się co najwyżej zmniejszać, a teoria mówiąca że wytwarzane są jedynie w wieku dziecięcym też zdaje się być fałszywa. Dlaczego? Ponieważ organizmie cały czas funkcjonują preadipocyty , z których mogą powstawać adipocyty, czyli komórki tłuszczowe. Jeżeli stworzymy im odpowiednie środowisko, czyli będziemy:

 

 • jeść za dużo
 • jeść nieregularnie
 • przyjmować za mało płynów
 • spożywać większość produktów wysoko przetworzonych
 • dostarczać sobie za dużo cukrów prostych
 • za mało się ruszaćmamy wielkie szanse na to, że w naszym organizmie pojawią się nowe komórki tłuszczowe.

Ale nie ma potrzeby do obaw, jest kilka sprawdzonych sposobów na utrzymanie wagi, podkręcenie metabolizmu oraz oczyszczenie organizmu.Zacznę od najbardziej popularnego sposobu, picia codziennie na czczo szklanki wody z sokiem z cytryny.
Napój taki pomaga:

 • pozbyć się toksyn z organizmu
 • regulować procesy trawienne
 • odporność
 • dbać o prawidłowe ciśnienie krwiNastępna na mojej liście jest oczywiście woda, zwiększa ona tempo przemian energetycznych. Zapobiega odwodnieniu, bo jak wiadomo odwodniony organizm znacznie spowalnia, spowalnia dosłownie wszystko, a w tym przemianę materii.

 

Substancje zwiększające temperaturę ciała, czyli kofeina i inne termogeniki. Wyższa temperatura ciała = szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Oczywiście w przypadku kawy, należy ją pić bez mleka i bez cukru.
Bardzo popularna jest też zielona herbata, pomaga ona:

 • pozbyć się toksyn
 • zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby serca oraz niektóre odmiany raka
 • przyspieszyć przemianę materiiOstre przyprawy są również sprzymierzeńcem dietkowiczów, ponieważ przyspieszają metabolizm, zmniejszają uczucie głodu i sprawiają że szybciej poczujemy się syci.
No i jest jeszcze cynamon, nie wiem jak on działa.. jedni mówią, że poprawia trawienie inni że wzmaga apetyt. Jako że zdania są podzielone 50/50, ja nie będę się podejmowała testowania tej przyprawy :)Błonnik pokarmowy – tutaj odsyłam do wpisu poświęconemu tylko błonnikowi - http://jakschudlam50kg.blogspot.com/2013/04/bonus-content-i-bonnik.htmlW zimne dni, należy pamiętać o dostarczaniu sobie odpowiedniej ilości niacyny. Zacznę najpierw od wyjaśnienia dlaczego jest tak ważna, a następnie przejdę do opisania czym ona w ogóle jest :)

Niacyna pomaga organizmowi utrzymać stałą temperaturę, dlatego w zimne dni zmusza go do wytworzenia większej ilości ciepła, a co za tym idzie spalimy więcej kalorii bo nasz organizm będzie to ciepło utrzymywał :)Hmmm zanudziłabym Was swoim wywodem o niacynie, dlatego odsyłam do bardzo obszernego artykułu na jej temat - http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdrowie/niacyna-witamina_b3-pp-cudowny_eliksir_zdrowia_i_urody.html miłej lektury :)Znalazłam też swoje notatki dotyczące witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, całkiem tego sporo. Dlatego, bardzo proszę, jeżeli ktoś chciałby zapoznać się z ich treścią, proszę o komentarz, a na pewno zajmę się przepisywaniem ich na bloga :)jak przyspieszyć metabolizm

co jeść żeby poprawić trawienie

cynamon na odchudzanie

ostre przyprawy na odchudzanie

kawa na odchudzanie

woda z cytryną na czczo

Odchudzanie

Jak schudnąć

Jak schudłam