sobota, 4 marca 2017

A może lepiej wyjść na spacer?A może lepiej wyjść na spacer?

Może tylko ja tak mam, że monotonne zestawy ćwiczeń z youtuba czy kolorowych czasopism, nudzą mnie strasznie. Tak wiem, pewnie właśnie dlatego nie mogę osiągnąć względnej chociaż sylwetki, ale naprawdę nie jestem w stanie się zmusić do skakania przed monitorem :) Przed komputerem się pracuje, albo gra a nie skacze! – ot taka moja mała życiowa filozofia.
Jednak nie poddaję się, musi być jakiś inny sposób! Oczywiście z wielka niecierpliwością czekam na sezon rowerowy – mam na niego wielkie plany i pokładam w nim duże nadzieje. Teraz jednak, zostaje mi las.
Tak dobrze przeczytałeś czytelniku – LAS.
Taka moja oaza spokoju, to wyjątkowe miejsce które jest tak blisko, a tak bardzo różne jest od znanego mi miasta. Mieszkam blisko terenów górzystych, w związku z czym las nie funkcjonuje u nas jako nasiane kilkadziesiąt lat temu rzędy sosen, a jest magicznym miejscem gdzie życie zdaje się toczyć nietknięte ludzką ręką.
Mam tyle szczęścia, że wyjadę 10 km od domu i jest w lesie na pierwszych wzgórzach Sudetów. I korzystam z tego namiętnie!
Kochani uwierzcie mi, nie ma takiego stresu, bólu głowy czy braku chęci którego pobyt wśród wyjątkowych leśnych organizmów, nie byłby w stanie zminimalizować.
Nie jest ważne ile masz czasu, można wędrować cały dzień można tak samo spędzić w lesie godzinkę czy dwie. Poprawa samopoczucia gwarantowana!
I wiem, że bieganie jest bardziej skuteczne, ale oprócz tego że go nie lubię to ostatnio okazało się – przy 100 już podejściu do biegów – że nie mogę. Pewna felerna narośl bytująca od kilku lat na moim jajniku, zaczyna strasznie boleć po jakichś 5 minutach – boleć tak, jakby miała się co najmniej urwać – a to już prawdziwe piekło. Zatem zostają mi sporty spokojniejsze, ale też przyjemniejsze :) A do takich właśnie zaliczam marsze wzgórzami Sudeckimi! 
Jak jeszcze zachęcić Was do spacerków? Pozwoliłam sobie dołączyć do tego postu kilka zdjęć wykonanych na moich kochanych pagórkach – może też macie takie widoki na wyciągnięcie ręki, a nawet o nich nie wiecie?
spacer na odchudzanie, jak schudnąć, marsz na odchudzanie, ile można schudnąć spacerując, ile się chudnie na spacerze, odchudzanie skuteczne, pewne sposoby na odchudzanie.