sobota, 7 września 2013

Grill na diecie - warzywne szaszłyki i inne :)

Grill na diecie, czyli szaszłyki z warzyw, kukurydze i inna zielenina :)


Wyglądam przez okno i nie mogę wyjść z podziwu, jak cudownie świeci słoneczko jesienią :)

Wczoraj cały dzień spędziłam na nogach, dzisiaj planuję dokładnie to samo! Nie będę kręciła się na orbitreku! Wychodzę:) Popołudniu czeka mnie rodzinny grill, ale nie będą to dla mnie 4h z kiełbasą.

Wspominałam wcześniej, że zdecydowanie ograniczam mięso, dlatego dzisiaj na grillu pojawią się warzywne szaszłyki ,kukurydza i warzywka duszone w folii aluminiowej. 

Przepis na szaszłyki z warzyw... nie ma takiego. W tym przypadku możemy na patyczek wbić po kawałku wszystkiego :) Pieczarki, cebulę, paprykę, cukinię, kabaczki, ziemniaczki (opcjonalnie), szparagi, marchewki, pietruszki, kalafiory, brokuły itd. itd. Przepis na kukurydzę ? Banalne! Kukurydzę zawinąć w folię aluminiową, położyć na grillu i czekać :) Ja najczęściej czekam ok 60 min. Można ją tak samo zapiekać na aluminiowej tacce, lub po prostu bezpośrednio na grillu.Przepis na warzywa duszone ? Swoją ulubioną mieszankę warzyw pokroić w dosyć cienkie plastry, położyć na folii, przyprawić, zawinąć i grillować :) Tutaj, tak samo jak w przypadku kukurydzy, można je pokroić w grubsze plastry i zapiekać bezpośrednio, lub piec na tacce.

Oto cała filozofia. Grill nie musi być strasznym wyzwaniem dla dietkowiczów, przecież też mamy prawo się smacznie najeść! 

Smacznego :)