poniedziałek, 2 września 2013

Senes na odchudzanie i syndrom leniwego jelita

Na odchudzanie senes

Skąd pomysł na temat o senesie? Otóż wczoraj maszerowałam po tesco w poszukiwaniu herbaty pu erh w kosteczkach, której oczywiście nie znalazłam. Zamiast tego co szukałam, znalazłam cały regał herbat odchudzających i wspomagających odchudzanie, ziółka i senesy w tysiącach wydań.


O zgrozo!
Kto pozwala producentom herbat przedstawiać senes w tak dobrym świetle?!

Nieprawdopodobne, jak bezczelnie manipulują klientami! Wkleją na kartonik z herbatką zdjęcie pół gołej cycatki z talią osy, której figura ma być oczywiście zasługą senesu i cieszą się z ogromnych zysków ze sprzedaży.Senes jest ziołem, którego wywar należy stosować bardzo krótko i jedynie przy zaparciach.Skąd wziął się pomysł na odchudzanie senesem?


Zapewne ktoś mądry pomyślał kiedyś, że biegunka = utrata wagi. Oczywiście, technicznie tak to działa, trzeba jednak pamiętać, że takie spadki wagi to przede wszystkim utrata wody. Wymyślono więc wspaniałe nazwy dla herbatek z senesem – slim coś tam, natural slim coś tam, oczyszczanie czy figura. Takie sztuczki bardzo pozytywnie wpływają na sprzedaż, niestety utwierdzają klientów w błędnym przekonaniu, że senes odchudza.
Jeżeli przez długi czas, dzień w dzień będziemy wypijać kubeczek herbatki z senesu najzwyczajniej w świecie rozleniwimy swoje jelita.Rozleniwić jelita, co to właściwie znaczy?
Otóż senes pobudza perystaltykę jelit, które tak na dobrą sprawę same z siebie powinny przyzwoicie pracować, zwłaszcza przy zdrowej diecie. Oczywiście jeżeli ktoś ma zaparcia, to jest wskazane wypijać kubeczek takiej herbatki raz dziennie, aż do uzyskania skutku – taki pojawia się bardzo szybko.

Wracając do pobudzania pracy jelit, jeżeli nie mamy zaparć nie pijemy niczego z senesem!

Ponieważ bardzo łatwo uzależnić organizm od środków przeczyszczających , a senes takim jest.

Długie zażywanie takich specyfików skutkuje syndromem leniwego jelita, a dalej tym, że bez nich nie będziemy w stanie się wypróżnić. To jeszcze nie wszystko, znam osoby które traktują to z przymrużeniem oka bo „ Co tam! Najwyżej będę piła senes zamiast kawy”.
Ciągłe przyjmowanie środków przeczyszczających nie jest sposobem na leniwe jelita, takie suplementy w bardzo niekorzystny sposób wpływają na cały organizm. Składniki zawarte w pokarmach nie są wchłaniane tak jak powinny, wszelkie leki, tabletki antykoncepcyjne czy witaminowe również 'przepływają' przez cały układ trawienny bardzo szybko i nie zostają przyswojone jak należy.Mówi się, że błonnik jest miotełką dla jelit, w takim razie senes jest odkurzaczem dla organizmu! Ba! Odkurzaczem przemysłowym...Nie polecam to bardzo małe słowa, raczej zabraniam bezpodstawnego zażywania senesu pod każdą postacią :D


senes na odchudzanie

herbata z senesem

liście senesu

syndrom leniwego jelita

jak walczyć z leniwym jelitem

sposoby na leniwe jelito

Odchudzanie

Jak schudnąć

Jak schudłam