środa, 2 października 2013

Leukocytoza Pokarmowa – Dieta Surowa - Terapia Gersona

Leukocytoza Pokarmowa – Dieta Surowa - Terapia GersonaDr Paul Kouchakoff przeprowadził w 1930 roku w Szwajcarskim Instytucie Chemii Klinicznej badania dotyczące wpływu gotowanego pokarmu na układ immunologiczny człowieka.

Wynik był zaskakujący, okazało się że spożywanie pokarmów podgrzewanych w temperaturze powyżej 47 stopni prowadzi do leukocytozy pokarmowej.


LEUKOCYTOZA POKARMOWA – jest to reakcja obronna organizmu na spożywanie gotowanego pokarmu, której efektem jest podwyższony poziom białych krwinek.


Do roku 1930, kiedy Kouchakoff przeprowadził badania, twierdzono że podwyższony poziom leukocytów jest naturalną reakcją organizmu na jedzenie. Jednak ta teoria została obalona, okazało się, że leukocytozy pokarmowej można uniknąć poprzez spożywanie posiłków składających się w 51% z produktów surowych.

Do testów wykorzystano sól, warzywa, wodę, miód, orzechy, surowe jaja, ryby, mięso, mleko, kwaśne mleko i masło. Każdy z tych produktów podgrzany powyżej 47 stopni C powodował wzrost poziomu białych krwinek. Ta sama żywność surowa lub poddana minimalnej obróbce termicznej poniżej 47 stopni C, nie miała negatywnego wpływu na organizm.

Mimo iż Dr Kouchakoff dowiódł negatywnego wpływu przetworzonego termicznie pokarmu na organizm ludzki, to dopiero Dr Max Gerson udowodnił, że dieta witariańska jest najlepszą opcją dla każdego człowieka.

"Uważam Gersona za jednego z największych geniuszy w historii medycyny."
- Albert Schweitzer, laureat Nagrody Nobla "Dr Max Gerson ponad 80 lat temu opracował dietę, dzięki której można wyleczyć ludzki organizm z każdej choroby. Swoje badania skupił na leczeniu raka, który do dzisiaj jest drugim największym zabójcą na świcie. Określił on raka jako chorobę całego organizmu, a nie konkretnego organu. Dieta Gersona wzmacnia cały organizm, powodując leczenie nie tylko objawów (np. guzów) ale przede wszystkim przyczyn raka. Od ponad 30 lat wyniki Terapii Gersona są wielkim i nieprzerwanym pasmem sukcesów w walce z rakiem i innymi chorobami przewlekłymi, które uznawane są za nieuleczalne.

Jest to dieta, która pozwala organizmowi wyleczyć się samoistnie, dostarcza mu odpowiednich składników odżywczych i wspomaga detoksykację organizmu. Do tego włączone jest przyspieszone oczyszczanie mechaniczne, czyli lewatywy z ekologicznej kawy.

Podstawą Terapii Gersona są ekologiczne warzywa i owoce, nie poddawane obróbce termicznej. Mówimy tutaj o ilościach, do kilku kilogramów dziennie, stąd duża część pokarmu jest pododawana pacjentowi w postaci soków. Nie dopuszczalne są przyprawy inne niż ziołowe.


Statystycznie 70% osób, którym 'usunięto nowotwór' wraca do onkologa po ok 5 latach. To chyba wystarczający dowód na to, że samo wycięcie guza nie jest metodą na wyleczenie. Owszem jest to niezbędne i nie neguję tutaj umiejętności lekarzy, ale uważam że powinni doszkolić się z dietetyki, tak aby umiejętnie przeszkolić pacjentów z zakresu odżywiania. Po prostu ukierunkować ich na zdrową dietę, taką która nie koniecznie sama z siebie wyleczy, ale na pewno wspomoże proces regeneracji organizmu.

Na świecie istnieją ośrodki specjalizujące się w leczeniu metodą Dr Gersona, najciekawszym zjawiskiem jest to, że nie funkcjonują one w USA ponieważ.. nie mogą. Dlatego rozmieszczone są w innych krajach. Najbliżej nas znajduje się Centrum Edukacyjno – Zdrowotne Dr Gersona na Węgrzech.Sama nigdy nie zastosowałam się do diety surowej i ekologicznej. Jest to dla mnie za drogi interes :) Nie ukrywam, że chętnie bym spróbowała, bo jestem bardzo ciekawa jaki wpływ miałaby na moją endometriozę.Max Gerson: Cancer Therapy. Results of Fifty Cases. Station Hill Press. Gerson Institute 1997