sobota, 31 sierpnia 2013

Zielona kawa na odchudzanie – suplement cud!

Zielona kawa- moja opinia

Magiczny środek odchudzający! Kup teraz! Cena już do 10 zł!

Takimi hasłami przekonują nas do zakupu sprzedawcy ZIELONEJ KAWY.

W opisie produktu piszą, że wszyscy inni sprzedają gatunki kawy, które nadają się jedynie do wypalenia, wmawiają nam, że nie jest to oryginalna 'odchudzająca kawa', a jedynie podobieństwa to kolor.

Nasuwa się pierwsze pytanie. Jakim cudem ktoś chciałby mi sprzedać magiczną, odchudzającą kawę za jedyne 10 zł?

Może faktycznie sprzedawcy zależy jedynie pomaganiu otyłym. Mniejsza z tym.

Zacznijmy od tego, kto i dlaczego wypromował zieloną kawę?
Mit o jej wspaniałych właściwościach odchudzających został stworzony przez Dr Oz, prowadzącego The Dr. Oz Show. Talk show prowadzony jest przez lekarza i opracowywany wraz z grupą badaczy, producentów leków (czyli tych którzy na tabletkach z zieloną kawą chcą zarobić) i lekarzy.

Nie będę podważała autorytetu Dr Oz, bo na pewno jest on ogromny, zwłaszcza w stanach. Niestety zielona kawa niczym nie różni się od zielonej herbaty czy wyciągu z pestek winogron, które są np    w Asystor Slim + Cellu. Ma ona właściwości przeciw utleniające i regulujące trawienie – to na tyle.

Kwas chlorogenowy, który podobno jest jednym z podstawowych składników odchudzających zawartych w zielonej kawie, można znaleźć również w zielonych liściach i owocach kawowca, głogu, karczochach, pokrzywie i suszonych śliwkach. Czyli? Dalej możemy popijać zieloną herbatę, bo zawiera ona dokładnie to samo.
Społeczeństwo – nie ukrywajmy – tyje na potęgę. Zmęczeni pracą, znudzeni i źle odżywiający się ludzie, nie będą mieli ochoty iść popołudniu na siłownie. Podkreślam źle odżywiający się, bo w naszych sklepach, marketach a nawet na targach, żywność jest wysoko przetworzona, a owoce i warzywa są ubogie w witaminy i minerały – stosowane w rolnictwie nawozy składają się głównie z 3 pierwiastków – N, P, K – azotu, fosforu i potasu – niestety, pełnowartościowa gleba potrzebuje więcej niż 3 składników aby dać pełnowartościowe plony. Jeżeli gleba jest uboga, to plony też są ubogie.Ludzie nie mający czasu, siły ani ochoty na zmianę swoich nawyków żywieniowych ślepo poddają się magii marketingu i za wszelką cenę chcą znaleźć specyfik, który bez żadnego nakładu pracy, odchudzi ich w ciągu 30 dni. Osoba zdesperowana, aczkolwiek nie mająca ochoty na dietę, zdecydowanie kupi produkt, który na etykiecie ma napisane ' wspomaga odchudzanie' lub ' odchudzające/a'. Idąc dalej w tym kierunku, dlaczego miałoby paść akurat na zieloną kawę, skoro produktów ' odchudzających' na rynku jest naprawdę dużo? Prawdopodobnie dlatego, że konkretna osoba wypróbowała już większość z nich, bez skutku.

Jest to taki sam fenomen jakim były kilka miesięcy temu, jagody acai.


Zielona kawa – podsumowanie:

  • od czarnej różni się jedynie kolorem i zawartością przeciwutleniaczy - ( tak samo jest z herbatą )
  • nie odchudza, natomiast tabletki z zieloną kawą mogą wspomagać odchudzanie, nie ze względu na zawartość ekstraktu z kawy, ale ziół do nich dodawanych
  • Prowadzący badania nad działaniem kawy Joe Vinson powiedział : „Połknięcie kilku kapsułek ekstraktu dziennie, przy zachowaniu nisko-tłuszczowej, zdrowej diety i regularnych ćwiczeniach, jest bezpiecznym, efektywnym i niedrogim sposobem na zrzucenie kilogramów" -logicznie? Przy ruchu i diecie nisko tłuszczowej każdy mający złe nawyki żywieniowe trochę schudnie.
  • Najwięcej magicznego kwasu chlorogenowy znajdziecie w suszonych śliwkach i zielonych liściach, a nie zielonej kawie
  • statystyki podawane przez sprzedawców tego produktu, te dotyczące wpływu zielonej kawy na pewną grupę ludzi, są zazwyczaj naginane ( jak w przypadku wszystkich innych 'odchudzających” cudeniek), produkt tego typu, przed uzyskaniem zgody na sprzedaż, musi zostać poddany jednej próbie na bardzo niewielkiej liczbie osób. Jeżeli próba nie wykazała szkodliwego wpływu na ich organizmy, produkt może zostać dopuszczony do sprzedaży – czyt. wcale nie musi odchudzić, najważniejsze żeby nie zaszkodził.
  • Jeżeli ktoś stracił kilka kg dzięki zielonej kawie, była to zapewne zasługa ogólnego ograniczenia spożywanych kalorii lub większej ilości ruchu – często kiedy zaczyna się brać suplementy odchudzające, nieświadomie dąży się do tego aby schudnąć więcej niż np.5kg które producent obiecuje na etykiecie.
  • Ma takie same właściwości co zielona herbata
  • Jedyne co na pewno odchudzi to portfel
     
Oczywiście jeżeli ktoś jest zainteresowany wypróbowaniem wyżej opisanego specyfiku, nie widzę żadnych przeciwwskazań. Na pewno nie zaszkodzi :)


odchudzanie

jak schudnąć

na odchudzanie

schudłam 

zielona kawa