poniedziałek, 2 września 2013

Senes na odchudzanie i syndrom leniwego jelita

Na odchudzanie senes

Skąd pomysł na temat o senesie? Otóż wczoraj maszerowałam po tesco w poszukiwaniu herbaty pu erh w kosteczkach, której oczywiście nie znalazłam. Zamiast tego co szukałam, znalazłam cały regał herbat odchudzających i wspomagających odchudzanie, ziółka i senesy w tysiącach wydań.


O zgrozo!
Kto pozwala producentom herbat przedstawiać senes w tak dobrym świetle?!

Nieprawdopodobne, jak bezczelnie manipulują klientami! Wkleją na kartonik z herbatką zdjęcie pół gołej cycatki z talią osy, której figura ma być oczywiście zasługą senesu i cieszą się z ogromnych zysków ze sprzedaży.Senes jest ziołem, którego wywar należy stosować bardzo krótko i jedynie przy zaparciach.Skąd wziął się pomysł na odchudzanie senesem?


Zapewne ktoś mądry pomyślał kiedyś, że biegunka = utrata wagi. Oczywiście, technicznie tak to działa, trzeba jednak pamiętać, że takie spadki wagi to przede wszystkim utrata wody. Wymyślono więc wspaniałe nazwy dla herbatek z senesem – slim coś tam, natural slim coś tam, oczyszczanie czy figura. Takie sztuczki bardzo pozytywnie wpływają na sprzedaż, niestety utwierdzają klientów w błędnym przekonaniu, że senes odchudza.
Jeżeli przez długi czas, dzień w dzień będziemy wypijać kubeczek herbatki z senesu najzwyczajniej w świecie rozleniwimy swoje jelita.Rozleniwić jelita, co to właściwie znaczy?
Otóż senes pobudza perystaltykę jelit, które tak na dobrą sprawę same z siebie powinny przyzwoicie pracować, zwłaszcza przy zdrowej diecie. Oczywiście jeżeli ktoś ma zaparcia, to jest wskazane wypijać kubeczek takiej herbatki raz dziennie, aż do uzyskania skutku – taki pojawia się bardzo szybko.

Wracając do pobudzania pracy jelit, jeżeli nie mamy zaparć nie pijemy niczego z senesem!

Ponieważ bardzo łatwo uzależnić organizm od środków przeczyszczających , a senes takim jest.

Długie zażywanie takich specyfików skutkuje syndromem leniwego jelita, a dalej tym, że bez nich nie będziemy w stanie się wypróżnić. To jeszcze nie wszystko, znam osoby które traktują to z przymrużeniem oka bo „ Co tam! Najwyżej będę piła senes zamiast kawy”.
Ciągłe przyjmowanie środków przeczyszczających nie jest sposobem na leniwe jelita, takie suplementy w bardzo niekorzystny sposób wpływają na cały organizm. Składniki zawarte w pokarmach nie są wchłaniane tak jak powinny, wszelkie leki, tabletki antykoncepcyjne czy witaminowe również 'przepływają' przez cały układ trawienny bardzo szybko i nie zostają przyswojone jak należy.Mówi się, że błonnik jest miotełką dla jelit, w takim razie senes jest odkurzaczem dla organizmu! Ba! Odkurzaczem przemysłowym...Nie polecam to bardzo małe słowa, raczej zabraniam bezpodstawnego zażywania senesu pod każdą postacią :D


senes na odchudzanie

herbata z senesem

liście senesu

syndrom leniwego jelita

jak walczyć z leniwym jelitem

sposoby na leniwe jelito

Odchudzanie

Jak schudnąć

Jak schudłam

7 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy temat i fajni opisany. Moja znajoma właśnie uzależniła się od takich herbatek i teraz jak nie wypije dwa - trzy dni to dwa - trzy dni się nie wypróżni i znów musi wypić. A żeby jakoś super schudła? Nie koniecznie. No może 10 kg. Ale przy jej wadze to niewielki sukces.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, w przypadku Twojej znajomej podejrzewam, że w kiedy tylko wróci do normalnej diety natychmiast zaczną się jej problemy z jelitami.. ja od razu zaproponowałabym wywar z nasion lnu lub nasionka mielone. Szkoda wyniszczać sobie organizm :( Jest wiele sposobów na poprawienie pracy jelit..

   Usuń
 2. pracuję w aptece i tu herbatki/tabletki z senesem czy rzewieniem to prawdziwa plaga. Na początku pracy próbowałam jeszcze tłumaczyć że może zamiast przewlekle to pić, warto by zmienić coś w swojej diecie (ewentualnie zażywać colon C), ale jak grochem o ścianę - ludzie i tak wiedzą lepiej. Teraz interweniuję tylko kiedy widzę jakąś ciężarną kupującą takie preparaty (w skrajnych przypadkach nawet poronienie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często bywam w zielarni i też wielokrotnie widziałam kobiety proszące o senes lub herbatki mające go w składzie.. przerażające :( Ja za to chodzę tam po zioła i błonnik, uważam że to właśnie one powinny być podstawą diety osób które mają problemy z jelitami :)
   Ciężarna i senes?! straszne :(

   Usuń
 3. czasem nie ma wyjścia, miesiącami stosowałam dietę: kasze warzywa zupy mielony len otrębami moczony w wodzie jabłka i wszystko pełnoziarniste no i conajmniej 2l wody dziennie Colon i probiotyki. Do tego spacery i joga. Bez szans zaparcia od 20lat bez zmian, tyko senes działa....albo lewatywy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ten sam problem. 40 lat meczylam się z zaparcia( wyróżnienie 1 raz na tydzień do 2 tygodni) jedynie senesu pomógł przywrócić jakaś równowagę. Suplementy i leki można zażywać po kilku godzinach od wypicia senesu,zwłaszcza,ze nie wywołuje on ciągłej biegunki a jednorazowe wypróżnienie po kilku godzinach.

   Usuń

Nie linkuj proszę do swojego bloga :) Każdy zainteresowany i tak go znajdzie :)