wtorek, 10 września 2013

Na odchudzanie kawa z ekspresu czy zbożowa?

Na odchudzanie kawa z ekspresu czy zbożowa? Co zawiera kawa zbożowa inka ? Kto powinien ją pić i jaki wpływ na organizm ma zbożówka? 

 

Nie jestem specem od kawy, więc nie będę się rozwodziła nad ich pochodzeniem, wypalaniem, mieleniem i parzeniem. Wiem natomiast, że znana nam czarna kawa podkręca metabolizm, oczywiście o ile pijemy ją bez dodatku mleka i niesłodzoną... obrzydlistwo!

Jestem przekonana, że każda z nas pamięta smak kawy Inka..

Większość jednak zupełnie zapomniała o smakach dzieciństwa, nie zastanawiając się jak wiele korzyści przynosiły naszym malutkim organizmom.
Dlaczego mama do śniadania wlewała w nas inkę?
Oprócz tego, że dzieciaczek za wszelką cenę chce upodabniać się do dorosłych i pijąc coś co nazywamy kawą czuje się jak mama i tata, kawa zbożowa ma wręcz zbawienny wpływ na organizm.


Zwykła mała czarna owszem pomaga nam się 'obudzić' , ale kosztem podwyższenia ciśnienia krwi, wzmożonego wydzielania insuliny przez trzustkę, podwyższonego poziomu tłuszczu we krwi i zakwaszenia żołądka. 

Co oferuje nam kawa zbożowa?
 
Zacznę od tego, że dzisiejsze kawy ze zbóż są nieporównywalnie lepsze od tych sprzed lat. Smakowo, mogą być o niebo lepszym zastępstwem dla kawy którą popijamy codziennie rano.

Jeżeli wypijemy np. Inkę z mlekiem, to zwiększymy przyswajanie wapnia i magnezu – kawa ziarnista wypłukuje magnez.W jej skład wchodzą inulina, fenolokwasy, potas, fosfor, magnez i witaminy z grupy B.

Co to dla nas znaczy?

 • Fosfor jest budulcem kości i zębów. 

   

 • Potas reguluje gospodarkę wodną organizmu, utrzymuje prawidłowy rytm serca oraz zapotrzebowanie mózgu w tlen. Pomaga w usuwaniu produktów przemiany materii, jest niezbędny przy prawidłowej syntezie białek, bierze również udział w metabolizmie węglowodanów.

   

 • Magnez stabilizuje funkcje układu nerwowego i usprawnia pracę szarych komórek. Bierze udział w przemianie węglowodanów, białek oraz tłuszczów, dostarcza energii do komórek i tkanek, zwłaszcza do mózgu. Działa uspokajająco i poprawia pamięć. Razem z witaminą D i wapniem jest budulcem kości i zębów, poprawia trawienie, przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych, reguluje pracę tarczycy, rozszerza drogi oddechowe ułatwiając tym samym leczenie astmy i zapalenia oskrzeli. Chroni przed toksynami i reguluje napięcie mięśni, pomaga w leczeniu kontuzji, przewlekłego zmęczenia, łagodzi PMS, zapobiega i łagodzi migreny – NIEŹLE! :)

   

 • Witaminy z grupy B są odpowiedzialne za zdrowy wygląd skóry oraz włosów

   

 • Inulina czyli błonnik rozpuszczalny – zmniejsza przyswajanie tłuszczu i metali ciężkich

   

 • fenolokwasy – przeciwutleniacze

   


Kto powinien pić kawę zbożową?Osoby na diecie odchudzającej, osoby nerwowe, z nadciśnieniem, nadkwasotą, niewydolną śledzioną, owrzodzeniem przewodu pokarmowego, niewydolnymi nerkami, wątrobą i jelitami.

 

 

Od niedawna jest dostępna kawa Inka błonnik, zawierająca aż 43 % błonnika z czego 8% z jęczmienia, żyta i cykorii oraz 35% z inuliny.


Nie ma to tamto! Przy okazji następnych dużych zakupów przestawiam się na Inkę :)


kawa zbożowa

właściwości kawy zbożowej

inka z błonnikiem

cykoria inulina

jak działa

co zawiera

3 komentarze:

 1. Chociaż piję mało kawy, to i tak chętnie spróbuję inki. Mój dziadek pije ją od lat i jak byłam mała zawsze mi pozwalał próbować. Niestety słodził 6 łyżeczek cukru. Dziwię się,że nie ma cukrzycy! Muszę też spróbować namówić rodziców do zmiany. Całe szczęście obie z mamą lubimy takie eksperymenty i wierzę,że zacznie pić inkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córa chętnie pije Inkę rano przed przedszkolem, tym sposobem uregulowałam jej wypróżnianie :P wiadomo nie bez przesady, bo ona tej Inki to mleczka dostaje malutką płaską łyżeczkę, ale jak dla niej wystarczy. Sama też lubię Inkę, najlepiej zalaną ciepłym mleczkiem. Mniam... Pychotka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Inka z błonnikiem... nie wiedziałam,że jest coś takiego.Koniecznie muszę spróbować.

  OdpowiedzUsuń

Nie linkuj proszę do swojego bloga :) Każdy zainteresowany i tak go znajdzie :)