niedziela, 7 lipca 2013

Endometrioza i problemy z wagą!

 Problemy z wagą i endometrioza


Przez jakiś czas waga utrzymywała się na poziomie 72-73 kg, nie jest to wielki sukces ale zawsze krok do przodu :)

Po kolejnym tygodniu postanowiłam znów wejść na wagę, z czystej ciekawości, bo wspominałam wcześniej, że nie będę na nią zwracała tak dużej uwagi.... ALE! Waga pokazała 76,9! I nie był to błąd bo ważyłam tyle przez 2 dni! Sprawdzałam to co 2 godziny, jakoś nie mogłam uwierzyć w taki przyrost wagi.

Wybrałam się więc do zielarni :) - tam zaglądam najczęściej.

Czego się dowiedziałam?

Otóż, w trakcie cyklu miesiączkowego występują dni kiedy organizm zatrzymuje spore ilości wody, wiedziałam o tym, ale nigdy wcześniej waga nie poszła mi aż 5 kg do góry.
Pani 'Zielarka' wytłumaczyła mi, że przy endometriozie IV stopnia organizm wiąże zdecydowanie więcej wody i 'miesiączkowa opuchlizna' wydaje się być gigantyczna. Aby temu zapobiegać poleciła mi picie naparu z pokrzywy i skrzypu, oraz czerwoną herbatę pu erh zamiast innych napojów.

Zrobiłam wszystko zgodnie z zaleceniami i w ciągu 1,5 dnia waga spadła aż do 73,7 kg, wprawdzie jest to więcej niż było przed, ale teraz jestem skłonna uwierzyć że te ok 1,5 kg to woda i opuchlizna.

5 komentarzy:

 1. no i proszę! a ja się tak martwiłam jeszcze niedawno. z ciekawości...co poleciła Ci zielarka, aby pozbyć się wody z organizmu...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poleciła mi picie wywaru w pokrzywy i skrzypu polnego. Zdecydowanie polecam, oprócz tego, że reguluje 'przepływ' wody w organizmie to wpływa bardzo dobrze na stan skóry, włosów i paznokci :) Po 2 tyg widzę różnicę, zwłaszcza patrząc na swoje włosy :D

   Usuń
 2. chętnie też się dowiem, jakie zioła stosujesz przy endometriozie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiałam się nad wieloma mieszankami i ziołami, ale zrezygnowałam.. z tego co zdążyłam zauważyć zdania dotyczące ich działania są podzielone 50/50.. a ja nie chcę ryzykować, kolejne operacje jakoś mnie nie interesują. Teraz zaczynam nastawiać się na ograniczenie białek zwierzęcych, to może zabrzmieć śmiesznie, ale przez pewien czas nie jadłam mięsa i wtedy nie miałam problemów z jajnikami.

   Usuń
 3. i jak tam Twoja waga ? mam nadzieje, że spadła. Zielona herbata tez dobrze usuwa wodę i toksyny z organizmu. Parę miesięcy temu u siebie na blogu opisałem test czerwonej herbaty na odchudzanie

  OdpowiedzUsuń

Nie linkuj proszę do swojego bloga :) Każdy zainteresowany i tak go znajdzie :)